Головна  /   Emocionální vyhoření. Apatie. Deprese.

Emocionální vyhoření. Apatie. Deprese.

Emocionální vyhoření. K emočnímu vyčerpání může dojít, když zažíváte období nadměrného stresu v práci nebo v osobním životě. Emocionální vyčerpání může způsobit, že se budete cítit ohromeni a unavení. Tyto pocity mají tendenci se hromadit po dlouhou dobu, i když lidé nemusí rozpoznat poplašné zvonky.

Emocionální vyčerpání ovlivňuje náladu a duševní zdraví, lidé mohou pociťovat změny v myšlení a paměti, fyzickou únavu a mohou mít potíže s usínáním nebo s usínáním v noci. Během emočního vyhoření klesá sebeúcta a pracovní kapacita. Emoční vyčerpání může vést k apatii a depresi.

Apatie.

Apatie je nezájem o životní aktivity, interakce s ostatními. Každý z nás má čas od času apatii. Někdy se můžete cítit nemotivovaní nebo bez zájmu o každodenní činnosti. Tento typ situační apatie je normální. Ale pokud je prodloužená, stojí za to zkontrolovat s odborníkem. Hlavním příznakem apatie je nedostatek motivace něco udělat, dokončit nebo dosáhnout. Člověk může také pociťovat nízkou hladinu energie.

Deprese.

Deprese je klasifikována jako porucha nálady. Deprese je poměrně častá. Lidé prožívají depresi různými způsoby. Může narušovat každodenní práci kvůli snížené produktivitě. Ovlivňuje vztahy a některá chronická onemocnění. Během deprese je člověk neustále ve špatném emočním stavu a cítí se prázdný, beznadějný a smutný. Nedokážete cítit pozitivní emoce z oblíbených činností nebo koníčků. Neochota žít.

Poruchy spánku. Depresivní lidé mají často nespavost. Studie ukazují, že během deprese se pacienti cítí letargicky i po dobrém spánku. Porucha chuti k jídlu. Během deprese lidé buď téměř odmítají jíst, nebo naopak svůj stav „sežerou“. Přestože všechny tři stavy sdílejí společné příznaky špatné nálady a nízké energie, emoční vyhoření, apatie a deprese na nás působí odlišně.

V případě deprese se musíte poradit s odborníkem. V případě potřeby může předepsat psychoterapeutická sezení a antidepresiva. Při emočním vyhoření a apatii si člověk ještě dokáže poradit sám. Například změnou prostředí, zajištěním odpočinku, zvýšením fyzické aktivity. Ale musíte být k sobě pozorní, protože oba stavy mohou způsobit depresi


02

ceník

Dospělé
1400 Kč
Online
1000 Kč (50min)
Děti od 5 do 16 let
1000 Kč

Skutečnost, že vaše žádost je anonymní a důvěrná. Pro osobní konzultace platí pravidlo storna - schůzku je možné zrušit nebo odložit minimálně 24 hodin před předpokládaným časem začátku sezení zvoleným po vzájemné dohodě. V případě pozdějšího zrušení je zmeškané sezení účtováno. V případě pozdního upozornění na zrušení nebo odložení schůzky z mé strany se zavazuji bezplatně zajistit nejbližší schůzku.

Записатись на прийом
03

Často kladené otázky

Záchvaty paniky – jak se vyrovnat?

Sedněte si nebo lehněte, relaxujte co nejvíce. Zajistěte rovnoměrnost dýchacích pohybů – ne měly by být ostré nádechy a výdechy;

Například se zhluboka nadechněte a zadržte dech na čtyři údery, zaměřte veškerou svou pozornost na proces dýchání, pak pomalu vydechujte a tak dále na minutu;

Zaujměte pohodlnou polohu, zavřete oči a opřete se;

Zkuste se odpoutat od svých pocitů a přesuňte svou pozornost zaměřením se na okolní předměty nebo lidi, začněte počítat nebo číst básně zpaměti.

Kdy byste měli kontaktovat psychologa

Problémy, které vznikly a nelze je vyřešit úsilím vlastních duševních sil.

Jsou kritické momenty, kdy se zážitky stávají nesnesitelnými, situace se zdá beznadějná.

Máte narušený vztah s blízkými.

Špatná nálada. Samota.

Нездорові стосунки ?

Jde o touhu ovládat a podrobovat si, podezíravost a sobectví. Často mí klienti trpěli takovými vztahy, které jsou nebezpečné pro zdraví lidské psychiky.

V případě fyzického onemocnění chápeme, že potřebujete odpočívat, užívat léky, konzultovat lékaře, změnit svůj životní styl, tímto způsobem můžeme zlepšit váš zdravotní stav.

Ve vztazích s druhými se také musíte poradit, abyste nejprve porozuměli sami sobě.

Proč jsem v takové situaci a nemůžu se z toho dostat..

Складнощі у відносинах

Національна академія педагогічних наук України
Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи , програма доктора психологічних наук, професора П.П.Горностая. Сертифікат СП No154147

форма запису на консультацію