Емоційне вигорання.
Емоційне виснаження може виникнути, коли Ви переживаєте період надмірного стресу на роботі чи в особистому житті.
Воно може змусити Вас почуватись перевантаженими та втомленими. Ці почуття мають тенденцію до накопичування впродовж тривалого періоду, хоча люди можуть і не розпізнати тривожні «дзвіночки».
Емоційне виснаження впливає на настрій та психічне здоров’я, люди можуть помічати зміни в когнітивних навичках та пам’яті, фізичну втому, можуть мати труднощі зі сном.
Під час емоційного вигорання знижується самооцінка та працездатність.
Емоційне виснаження може призвести до апатії та депресії.
Апатія.
Апатія – це відсутність інтересу до життєвої діяльності, взаємодії з іншими.
Кожен із нас час від часу має апатію. Іноді Ви можете відчувати невмотивованість або незацікавленість у щоденних справах. Ці випадки ситуативної апатії є нормальним. Але якщо вона затягнулася, варто перевіритись у фахівця.
Основним симптомом апатії є відсутність мотивації до робити, завершувати чи досягати чогось. Людина також може відчувати низький рівень енергії.
Слабше проявляються емоції; речі, події, які зазвичай цікавлять людину, можуть викликати незначну реакцію або взагалі не радувати. Людина стає байдужою, коли зустрічає нових знайомих або пробує щось нове.В апатії бракує зусиль на планування власного життя, більше часу людина проводить на самоті.
Апатія – це не те ж саме, що й депресія, хоча вона може мати схожі симптоми.
Депресія.
Депресія класифікується як розлад настрою. Депресія досить поширене явище.
Люди переживають депресію по-різному. Може заважати повсякденній роботі через зниження продуктивності. Це впливає на стосунки та деякі хронічні захворювання.
Під час депресії людина постійно перебуває в поганому емоційному стані відчуває спустошеність, безнадію та смуток.
Не здатна відчувати позитивні емоції від улюблених видів активності чи своїх хобі. Небажання жити.
Порушення сну. Люди в депресії часто мають безсоння. Дослідження показують що під час депресії хворі відчувають млявість навіть після повноцінного сну.
Порушення апетиту. Під час депресії люди або майже відмовляються від їжі, або ж, навпаки, «заїдають» свій стан.
Хоч усі три стани мають спільні симптоми – зниження настрою та спад сил, проте емоційне вигорання, апатія й депресія по-різному впливають на нас.
У випадку депресії обов’язково потрібно звернутися до фахівця. Він може рекомендувати сеанси психотерапії й антидепресанти, за необхідності.
Під час емоційного вигорання й апатії людина ще здатна впоратися самостійно. Наприклад змінивши рутину, влаштувавши собі відпочинок, збільшивши фізичну активність.
Але потрібно бути уважним до себе, бо обидва стани можуть спричинити депресію.